Ahoj wszystkim wybierającym się do Gdyni !

Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga na którym postaram się przedstawić Państwu bieżące jak i nadchodzące wydarzenia odbywające się na terenie Gdyni i okolic. Zachęcam do śledzenia prezentowanych aktualności i spędzenia wypoczynku nad morzem w Gdyni w Apartamencie Horizon.

W okresie wakacyjnym (a mianowicie od 28 czerwca do 16 sierpnia) w magicznym otoczeniu mola w Orłowie, z widokiem na morze i przy szumie fal, jak co roku scena letnia Teatru Miejskiego w Gdyni oraz Kino Letnie zapraszają na różnego rodzaju spektakle oraz projekcje filmowe. Więcej informacji pod linkiem: http://www.kinoletnie.info/.

Od 7 do 17 lipca w Gdyni na terenie Przystani Jachtowej odbędą się regaty „Volvo Gdynia Sailing Days”. Dla tych, którzy mają zamiar spędzić czas na lądzie organizatorzy zadbają o animacje dla dzieci jak i dorosłych, a w programie zaplanowano m.in. spotkanie z ratownikiem, nauka węzłów, tworzenie łódek z recyklingu, przeciąganie liny i wiele innych atrakcji. Więcej informacji pod linkiem: www.gdyniasailingdays.org

W dniach od 8 do 25 lipca zapraszamy na „Ladies’s Jazz Festival 2016” do Gdyni i Wejherowa w, którym gościć będą światowej sławy damy ze środowiska muzyki jazz’owej.

Więcej informacji pod linkiem : http://www.ladiesjazz.pl/

Od 20 do 23 lipca na terenie parku w Kolibkach odbędzie się  „GLOBALTICA World Cultures Festival”. Ideą festiwalu jest odkrywanie wątków etnicznych we współczesnej kulturze. W tym roku, oprócz muzycznej oprawy z różnych zakątków świata ( m.in. z Tybetu, Egiptu, Senegalu, Madagaskaru, Kolumbii) publiczność będzie mogła wziąć udział w m.in. projektach wystawienniczych jak i warsztatach.

Więcej info pod linkiem:  http://globaltica.pl/

W dniach od 28 do 31 lipca w Gdyni odbędą się XI Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie. Do przystani jachtowej „Marina Gdynia” zawitają najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny. Podczas tegorocznej edycji w gdyńskim porcie zobaczymy jachty i łodzie z polskich i zagranicznych stoczni, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek.

Więcej info pod linkiem: http://www.wiatriwoda.pl/

W ostatni weekend lipca  (29 – 31.07)  zapraszamy na Nadmorski Plener Czytelniczy, jest to cykliczna letnia impreza, który odbywa się na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego do którego zejście z apartamentu zajmuje 10 min drogi spacerem. Tradycją Pleneru są stoiska z dobrą literaturą w korzystnej cenie, spotkania ze znanymi i cenionymi autorami czy animacje artystyczno-literackie dla dzieci.

A gdyby pojawiła się Wam w głowie myśl, aby już na stałe przenieść się do Gdyni i podziwiać uroki morza, zajrzyjcie na tę stonę – przeprowadzki do Gdyni. Możecie łatwo i zorganizować transport wszystkich swoich rzeczy z profesjonalną firmą przewozową.